Mezoterapia – siła glicerolu i HA

Unikalna linia produktów Princess do mezoterapii wyróżnia się wśród wszystkich innych produktów, które odmładzają skórę poprzez jej nawilżenie, dzięki dwóm czynnikom: Princess Rich jedyny żel o wyjątkowo wysokim stężeniu kwasu hialuronowego az 18mg/ml oraz największej masie cząsteczkowej spośród wszystkich produktów dostępnych obecnie na rynku, wytwarzanych na bazie kwasu hialuronowego pozbawionego wiązań poprzecznych. Łączący nawilżające właściwości kwasu hialuronowego i glicerolu, dwóch silnie nawilżających składników, występujących naturalnie w organizmie człowieka. Wyjątkowe połączenie kwasu hialuronowego oraz glicerolu w produkcie Princess Rich daje nowy wymiar nawadnianu skóry i, szansę na znalezienie się w czołówce rynku, z zachowaniem dużej przewagi nad „współzawodnikami”. Rzeczywiście, najnowsze publikacje naukowe dostarczają pewnych dodatkowych argumentów oraz danych, które pozwalają udowodnić i podkreślić wzmocnione właściwości nawilżające Mesolisu Plus, uzyskane dzięki zastosowaniu glicerolu.
Wnioski z tych publikacji są następujące:
– aby skóra odzyskała swój blask, napięcie i elastyczność, bardzo ważne jest uzupełnienie niedoboru kwasu hialuronowego,
– aby mocno odwodniona i uszkodzona skóra optymalnie skorzystała z długotrwałego efektu nawilżenia, efekt uzupełnienia niedoboru kwasu hialuronowego należy wzmocnić poprzez dodanie glicerolu.

Dlaczego?

Ponieważ glicerol, endogenny kleisty polialkohol, bezpośrednio wpływa na utrzymanie poziomu nawilżenia skóry właściwej poprzez trzy czynniki:

1 – cząsteczki glicerolu wiążą się poprzez wiązania wodorowe z cząsteczkami wody (H2O). Każda cząsteczka glicerolu może związać aż sześć cząsteczek wody. Dzięki glicerolowi moc nawilżenia jest sześciokrotnie silniejsza, a efekty odmładzające jeszcze bardziej znaczące.
2 -glicerol przedostaje się przez AQP3* do zewnętrznej i najbardziej odwodnionej warstwy naskórka, stratum corneum. Tam: wzmacnia funkcję stratum corneum jako bariery przeciwko utracie wody i przyczynia się do utrzymania poziomu nawilżenia skóry.
3 – Tworząc za pomocą wiązań wodorowych „ochronny płaszcz” wokół cząsteczek kwasu hialuronowego w skórze właściwej, glicerol sprawia, że kwas hialuronowy korzysta z jego termicznych, mechanicznych i enzymatycznych właściwości odpornościowych: zwłaszcza wobec wolnych rodników **. Dzięki obecności glicerolu kwas hialuronowy lepiej zatrzymuje wodę, co intensyfikuje proces nawilżenia skóry.

* AQP3 : białka błonowe, które uczestniczą w procesie transportu glicerolu do naskórka. ** Wolne rodniki to atomy (lub cząsteczki), które posiadają jeden lub więcej wolnych elektronów, i które, aby odzyskać stan równowagi, dążą do przejęcia (lub oddania) elektronu z (lub do) sąsiadujących cząsteczek, powodując ich niszczenie.

Dzięki Princess Rich:

specjaliści od kosmetyki korzystają z kluczowych zalet naturalnej i współdziałającej z siłami organizmu substancji odmładzającej, która przywraca skórze ich pacjentów elastyczność, napięcie i blask młodości. Kluczowe zalety Princess Rich to:
– obecność środków o silnych właściwościach zatrzymywania wody w organizmie,
dla doskonałego nawilżenia skóry właściwej;
– unikalna formuła połączenia działania tych środków z glicerolem,
dla wzmocnienia siły nawilżającej;
– zastosowanie składników naturalnych,
dla maksymalnego bezpieczeństwa;
– opatentowana formuła oraz ergonomiczne, gotowe do użycia strzykawki,
dla doskonałych rezultatów oraz dla prostego i wygodnego stosowania.
– nadzwyczajne bezpieczeństwo zapewnione przez najnowocześniejsza fabrykę kwasu hialuronowego w Europie oraz podwójną sterylizacje parową.

Glicerol połączony z kwasem hialuronowym wzmacnia jego oddziaływanie na skórę
Glicerol tworzy „ochronny płaszcz” wokół łańcuchów kwasu hialuronowego (HA)
Większa siła w walce z czynnikami agresywnymi
Glicerol wzmacnia cząsteczki kwasu hialuronowego za pomocą wiązań wodorowych
Glicerol wiąże cząsteczki wody
Wyższy poziom nawilżenia skóry
Dla długotrwałego efektu nawilżenia

Warte podkreślenia jest jego korzystne działanie przed i po ekspozycji słonecznej.Pomimo ostrzeżeń dermatologów o szkodliwości opalania,niestety nadal typowym wakacyjnym obrazkiem są setki prażących się w słońcu ciał,a synonimem udanego urlopu jest złota opalenizna.Patrząc realnie fankom kąpieli słonecznych nie zabronimy opalania,ale możemy pomóc ich skórom stosując zabiegi mezoterapii produktami Princess Rich z gliceryną.