Unieruchamianie zębów

Unieruchomienie zębów stosowane w przypadku ich rozchwiania w przebiegu chorób przyzębia lub urazu przeprowadzane jest z użyciem taśm z włókna szklanego oraz kompozytów. Połączenie zębów następuje od strony wewnętrznej jamy ustnej a efektem jest ich stabilizacja.

Przebieg szynowania zębów

Jeśli przyczyną rozchwiania zębów jest choroba przyzębia, w pierwszej kolejności dentysta wdraża stosowne leczenie, a także przeprowadza zabiegi higienizacyjne (m.in. skaling). Szynowanie zębów jest rekomendowane, jeśli rozchwianie zębów jest umiarkowane, a zabieg ten będzie w stanie przywrócić im dawną stabilność.

Szynowanie polega na łączeniu zębów, przez co zwiększa się ich siłę oraz odporność na wzajemne ścieranie i wyważanie. Przykładowo, jeśli rozchwianie dotyczy dwóch przednich zębów w górnej szczęce, są one łączone ze sobą przy pomocy specjalnego materiału z sąsiadującymi zębami, które są stabilne.

Drugim najczęstszym powodem szynowania jest rozchwianie zębów w wyniku urazów mechanicznych, np. wypadków, które przyczyniły się do utraty stabilności zęba lub kilku zębów. W takim wypadku zęby szanujemy tymczasowo do momentu ustabilizowania się zęba w zębodole.

Nasi partnerzy

Śledź nas w social mediach

Zostań naszym klientem

Skontaktuj się z nami

Zostań naszym pacjentem już dziś!

tel. +48 63 243 75 32  |   mail: centrodent@wp.pl

formularz kontaktowy