STOMATOLOGIA DZIECIĘCA KONIN

Pedodoncja to dział stomatologii zajmujący się diagnostyką, leczeniem, profilaktyką chorób zębów, przyzębia oraz jamy ustnej u najmłodszych, a zarazem najbardziej wymagających Pacjentów.

W trosce o dobre samopoczucie Państwa pociech, serdecznie zapraszamy na wizyty adaptacyjne przeprowadzane w formie zabawy. Pozwalają one oswoić się dziecku z gabinetem i zapobiegają powstawaniu lęku przed dentystą. Pierwszy kontakt ze stomatologiem powinien odbyć się już po pojawieniu się pierwszych zębów a najpóźniej w drugim roku życia.

Stomatologia dziecięca zajmuje się również profilaktyką próchnicy. Główne zabiegi z zakresu profilaktyki to lakierowanie i lakowanie.

Lakierowanie polega na pokrywaniu zębów warstwą preparatu z fluorem, który wzmacnia zęby.

Lakowanie zębów polega na pokrywaniu lakiem (czyli materiałem uszczelniającym) bruzd, dołków i innych naturalnych zagłębień w zębach.

Zęby mleczne są bardzo podatne na próchnicę. Niewystarczająca higiena jamy ustnej, słodkie pokarmy oraz podjadanie pomiędzy posiłkami powodują powstawanie ubytków. Chorób zębów mlecznych nie należy lekceważyć. W momencie w którym doszło już do próchnicy w zębie mlecznym – ząb należy opracować a następnie szczelnie wypełnić.

Materiałami odtwórczymi wykorzystywanymi w stomatologii dziecięcej  są :

  • cementy glassjonomerowe (białe plomby)
  • kompomery (tęczowe plomby) oraz kompozyty ( w kolorze zęba)
  • korony stalowe

Bywają również sytuacje, że ząb zaatakowany przez próchnicę został przez nią zniszczony w takim stopniu, iż nadaje się jedynie do usunięcia. W takiej sytuacji, w trosce o komfort najmłodszych Pacjentów zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu komputerowym.

Nasi partnerzy

Śledź nas w social mediach

Zostań naszym klientem

Skontaktuj się z nami

Zostań naszym pacjentem już dziś!

tel. +48 63 243 75 32  |   mail: centrodent@wp.pl

formularz kontaktowy