Licówki porcelanowe Konin

Licówki porcelanowe to stałe uzupełnienia protetyczne, które stosujemy w celu szybkiej (dwie wizyty w gabinecie) poprawy kształtu i koloru własnych zębów.

Licówka porcelanowa jest to płatek porcelany dentystycznej, który „naklejamy” (odpowiedni system do cementowania licówek) na przednią, licową powierzchnię zęba, po jego wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu. Wymaga ono minimalnej preparacji zęba, którą wykonuje się w znieczuleniu miejscowym tak, aby licówka uzyskała indywidualnie określony zasięg przylegania. Jest to bardzo istotny atut tej metody leczenia – oszczędzanie twardych tkanek zęba.

Jak wygląda procedura wykonania licówek porcelanowych?

Całość leczenia rozłożona jest na dwie wizyty.

Na pierwszej wizycie, po zbadaniu i zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu, lekarz stomatolog szlifuje zęby pod licówki w znieczuleniu miejscowym. Następnie pobierane są wyciski zębowe lub skany, które są przesyłane do labolatorium protetycznego.

Na drugiej wizycie po przymiarce i akceptacji wyglądu licówek przez Pacjenta, praca jest cementowana na stałe.

 

Jakie są wskazania do wykonania licówek porcelanowych?

Wskazaniem do wykonania licówek porcelanowych jest poprawa kształtu i/lub koloru własnych zębów np. w przypadku ukruszenia brzegu siecznego lub zamykanie diastemy przy zachowaniu odpowiednio dużej ilości tkanek własnych zęba.

Nasi partnerzy

Śledź nas w social mediach

Zostań naszym klientem

Skontaktuj się z nami

Zostań naszym pacjentem już dziś!

tel. +48 63 243 75 32  |   mail: centrodent@wp.pl

formularz kontaktowy