Piaskowanie Konin

Piaskowanie zębów to zabieg dentystyczny polegający na usuwaniu osadów nazębnych i nieestetycznych przebarwień za pomocą tzw. piaskarki. Jest zabiegiem uzupełniającym po skalingu.

Po zabiegu piaskowania zęby odzyskują swój pierwotny kolor i blask.

Często zadawane pytania:

Czy piaskowanie zębów jest bolesne?

Zabieg piaskowania jest praktycznie bezbolesny i dobrze znoszony przez Pacjenta.

 

Jak często należy przeprowadzać zabieg piaskowania?

Zabieg powinno się przeprowadzać raz na pół roku. W przypadku palaczy, osób pijących bardzo dużo kawy i herbaty, a także w przypadku zębów stłoczonych, które bardzo trudno jest wyczyścić podczas codziennego szczotkowania zabieg należy wykonywać częściej tzn. raz na 3 miesiące.

 

Jakie są przeciwwskazania do piaskowania?

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu piaskowania jest alergia na składniki używanych preparatów, w tym sodę oraz występowanie ran i owrzodzeń śluzówki lub stanu zapalnego jamy ustnej.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest również astma.

 

Jakie są zalecenia po piaskowaniu?

Przez 2 godziny od zabiegu należy powstrzymać się od jedzenia oraz picia. Radzimy, aby w tym czasie pić wyłącznie wodę mineralną

Przez 48 godzin po zabiegu należy utrzymywać tzw. „białą dietę”. Oznacza to odstawienie na czas 48 godzin papierosów, herbaty, kawy czy ciemnych napojów oraz kolorowych pokarmów.

W przypadku wystąpienia nadwrażliwości, zalecamy stosowanie specjalnej pasty do zębów nadwrażliwych. Dolegliwości powinny ustąpić do 3 dni po zabiegu.

Nasi partnerzy

Śledź nas w social mediach

Zostań naszym klientem

Skontaktuj się z nami

Zostań naszym pacjentem już dziś!

tel. +48 63 243 75 32  |   mail: centrodent@wp.pl

formularz kontaktowy