ZNIECZULENIE KOMPUTEROWE THE WAND

W Konińskim Centrum Stomatologii CENTRODENT korzystamy ze znieczulenia komputerowego The Wand.

Często zadawane pytania

**Znieczulenia Wand – co to jest i jak działa?

Wand to komputerowe znieczulenie, które w niezwykle łagodny, bezbolesny i skuteczny sposób podaje Pacjentowi płyn znieczulający. Dzięki temu nie odczują Państwo bólu ani podczas znieczulenia, ani w trakcie zabiegu.

** Dlaczego podanie znieczulenia Wand nie boli?

Jeśli lekarz używa klasycznej strzykawki (zwanej karpulą) to wtłaczanie płynu w tkanki jest tym momentem, który jest najbardziej nieprzyjemną i bolesną częścią znieczulenia. Znacznie bardziej uciążliwą i odczuwalną niż wkłucie igły. Przyczyną bólu jest rozpieranie tkanek podczas wtłaczania pod ciśnieniem płynu znieczulającego co „rozpycha” tkanki i jest odczuwane jako ból.

Za pomocą końcówki Wand płyn jest aplikowany z prędkością fizjologiczną, tzn. taką, która pozwala tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczany płyn – nie tworzy się wysokie ciśnienie, dlatego nie ma przykrego odczucia rozpierania. Komputer cały czas kontroluje, czy tempo aplikacji jest właściwe.

Co ciekawe, wolne tempo aplikacji nie oznacza wcale, iż podawanie znieczulenia ciągnie się w nieskończoność. Podanie znieczulenia przy pomocy Wand trwa ok. 3 min. w zależności od miejsca i techniki znieczulania, przy czym natychmiast po zakończeniu aplikacji tkanki są już znieczulone, można przystąpić do zabiegu.

**Jak długo „trzyma” znieczulenie?

Wand umożliwia stosowanie takich technik znieczuleń, po których zachowają Państwo pełne czucie i sprawność mimiczną policzków, warg czy języka. Zaraz po wizycie można się uśmiechać, mówić i jeść. Obszar znieczulenia jest ograniczony tylko do leczonego zęba, dzięki czemu Pacjent nie jest narażony na bolesne samozagryzienie po zabiegu.
I tutaj też zdjęcie tego znieczulenia

Nasi partnerzy

Śledź nas w social mediach

Zostań naszym klientem

Skontaktuj się z nami

Zostań naszym pacjentem już dziś!

tel. +48 63 243 75 32  |   mail: centrodent@wp.pl

formularz kontaktowy