Wkład koronowo-korzeniowy

Wkład koronowo-korzeniowy to metalowy lub wykonany z włókna szklanego element, na którym jest mocowana korona protetyczna. Jego cena jest uzależniona rodzaju materiału, z którego jest wykonany.

Jak wygląda procedura wykonania wkładu koronowo-korzeniowego z włókna szklanego?

W celu wykonania wkładu z włókna szklanego potrzebna jest wyłącznie jedna wizyta u stomatologa. Po zbadaniu i zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu, lekarz stomatolog opracowuje kanał korzeniowy oraz dobiera odpowiedni rozmiar włókna szklanego. Tak dopasowany wkład jest cementowany a następnie odbudowywana jest część koronowa zęba za pomocą materiału kompozytowego.

Często po wykonaniu wkładu koronowo-korzeniowego z włókna szklanego, zwłaszcza w odcinku bocznym lub zniszczonych zębów przednich lekarz stomatolog zaleca pokryć ząb koroną protetyczną, żeby zmniejszyć ryzyko złamania.

 

Jak wygląda procedura wykonania wkładu koronowo-korzeniowego metalowego?

W celu wykonania wkładu metalowego wraz z koroną protetyczną potrzebne są trzy wizyty.

Na pierwszej wizycie, po zbadaniu i zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu, lekarz stomatolog opracowuje kanał korzeniowy pod wkład metalowy a następnie pobiera wycisk, który jest przesyłany do labolatorium protetycznego.

Na drugiej wizycie, po dopasowaniu do tkanek zęba sztyft jest cementowany. Następnie część koronowa wkładu jest opracowywana pod przyszłą koronę protetyczną oraz pobierany jest kolejny wycisk do labolatorium protetycznego. Ząb jest zabezpieczany za pomocą korony tymczasowej.

Na trzeciej wizycie, po przymiarce oraz akceptacji wyglądu korony przez Pacjenta, korona jest cementowana na stałe.

Nasi partnerzy

Śledź nas w social mediach

Zostań naszym klientem

Skontaktuj się z nami

Zostań naszym pacjentem już dziś!

tel. +48 63 243 75 32  |   mail: centrodent@wp.pl

formularz kontaktowy