Wybielanie

W CENTRODENCIE wybielamy zęby metodą nakładkową. Badania naukowe dowodzą, że jest to metoda w pełni bezpieczna a jej skuteczność sięga około 90%.

Na czym polega wybielanie zębów metodą nakładkową?

Na pierwszej wizycie lekarz stomatolog pobiera wyciski zębowe.

Na drugiej wizycie Pacjent otrzymuje od lekarza indywidualne, celuloidowe nakładki oraz tubę z żelem wybielającym.

Tak przygotowane nakładki z żelem wybielającym należy zakładać na noc. Wybielanie trwa od 7 do 10 dni.

Jakie są zalety wybielania nakładkowego w stosunku do innych metod?

W trakcie wybielania metodą nakładkową wykorzystujemy 15% nadtlenek wodoru. Wykorzystywane tutaj stężenie jest dużo niższe w stosunku do wybielania zębów metodą gabinetową (30-50%), a co za tym idzie rzadko powoduje nadwrażliwość zębów lub podrażnienia w jamie ustnej. Dużą zaletą nocnego wybielania nakładkowego jest również to, że Pacjent sam decyduje o stopniu rozjaśnienia zębów regulując go czasem trwania kuracji.

 

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Nocne wybielanie nakładkowe jest uznawane za jedną z najbezpieczniejszych metod wybielania zębów. Czasem w trakcie zabiegu może pojawić się niewielka nadwrażliwość zębów na zmiany temperatury. Jest ona najczęściej przejściowa i ustępuje po 24 godzinach.

 

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Przeciwwskazaniem do wybielania zębów jest ciąża oraz okres karmienia piersią. Zębów nie powinny wybielać również dzieci poniżej 16 roku życia. Przeciwwskazaniem do wybielania zębów są również osady nazębne oraz czynne ogniska próchnicy.

 

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Wybielanie zębów metodą nakładkową pozawala wybielić zęby o kilka odcieni w ciągu kilku dni. W zależności od przyzwyczajeń żywieniowych oraz higieny jamy ustnej Pacjenta, efekt białych zębów utrzymuje się do 2 lat. Oczywiście zabieg można powtarzać.

Jak dbać o zęby po wybielaniu?

Pacjent w trakcie trwania kuracji powinien przestrzegać tzw. białej diety. W tym okresie czasu powinien unikać herbaty, kawy, papierosów oraz innych kolorowych napojów oraz pokarmów.

Nasi partnerzy

Śledź nas w social mediach

Zostań naszym klientem

Skontaktuj się z nami

Zostań naszym pacjentem już dziś!

tel. +48 63 243 75 32  |   mail: centrodent@wp.pl

formularz kontaktowy